Jedno jablko denně
V 32 letech se Emma Woolf rozhodla čelit největší výzvě svého života: překonat svou závislost na hladovění, kontrolu nad jídlem a navždy se uzdravit z anorexie. Poté, co potkala muže svých snů, se kterým plánovala společnou budoucnost a dítě, rozhodla se, že je čas skoncovat s hladověním a začít žít. A aby toho nebylo málo, Emma souhlasila s tím, že každý týden bude v rubrice The Times informovat o dosaženém pokroku.
Před více než deseti lety jsem necítil chuť na čokoládu.
Nyní jdu ulicí a v doprovodu chrupky Kit Katu…
Když si vzpomenu na promarněné roky, na osamělé večery,
na opuštěné přátele, na dobrou náladu při společném jídle
a na radost, na všechna vynechaná jídla,
vzpomínky mě naplní neuvěřitelným smutkem. Anorexie je hrou mládeže a já
už nemám čas ani energii pokračovat ve hraní.
Az Jedno jablko denně je úchvatná a život potvrzující paměťová zápis o lásce a uzdravení.
Přitažlivé vyznání. Někdy srdcervoucí, jindy srdcevraživé, ale v konečném důsledku vyzařuje naději. Rozhodující zpráva Emmy Woolfové putující z anorexie poskytuje naději mnoha lidem, kteří se vězní v pasti této hrozné nemoci." - Susan Ringwood, šéfredaktorka magazínu Beat