Product Description
Atunci când aspirina nu exista încă, substanta activă din coaja de salcie era folosită pentru calmarea febrei, durerilor de cap și reumatism. De asemenea, a fost un ingredient important în diverse amestecuri de ceai. Apoi, când nu mai era nevoie de salicină de salcie și salicilglucozid, deoarece acidul acetilsalicilic poate fi produs ieftin și simplu, coaja de salcie a fost uitată ca agent antipiretic și analgezic. În prezent, când medicamentele naturale revin din nou în tendințe, coaja de salcie este folosită din ce în ce mai mult pentru reducerea febrei și a durerilor.
Your Dynamic Snippet will be displayed here... This message is displayed because you did not provided both a filter and a template to use.